فوربس: کاهش تقاضای فولاد نشانه کند شدن اقتصاد چین است

فوربس: کاهش تقاضای فولاد نشانه کند شدن اقتصاد چین است

ژیکال استیل؛ به گزارش فولادبان طبق نظرسنجی یک بانک سرمایه گذاری از کارخانه‌ها و بازرگانان، میزان سفارشات به کارخانه‌های تولید فولاد برای محصولات فولادی بلند مانند تیرآهن و میلگرد و همچنین محصولات فولادی تخت مورد استفاده در وسایل نقلیه کاهش یافته است.

Macquarie، بانک مستقر در استرالیا که این نظرسنجی را انجام داد، اعلام کرده که کارخانه‌ها و بازرگانان از رشد کندتر سفارشات، به ویژه از سوی مصرف کنندگان فولاد تخت، خبر دادند. استفاده از ظرفیت کارخانه‌های فولادی چین طی ماه گذشته اندکی افت کرد.

تولید فولاد توسط دولت چین به علت نگرانی در مورد گرانی‌ها و تأثیر آنها بر تولیدکنندگان، از نزدیک تحت نظارت است.

شرکت‌های معدنی بین المللی نیز تقاضای فولاد چین را کاملاً زیر نظر دارند زیرا در نهایت این چین است که تقاضا برای مواد اولیه مانند سنگ‌آهن و زغال‌سنگ کک‌شو را تعیین می‌کند.

بانک Macquarie عنوان کرده که بررسی آن نشانه‌های اولیه کاهش تقاضای فولاد را تشخیص داده است، هرچند به نظر می‌رسد در یک جنبه از نظرسنجی، کاهش موجودی مواد اولیه، یک سطح ناسازگاری وجود دارد. کاهش ذخایر سنگ‌آهن و زغال‌سنگ کک‌شو با سایر نشانه‌ها که به سطح پایین ذخایر مواد اولیه در چین اشاره دارد مطابقت دارد.

اینکه آیا کارخانه‌های تولید فولاد به دلیل افزایش اخیر قیمت‌ها عمداً اجازه کاهش سهام خود را داده‌اند، مشخص نیست، اما موسسه Mysteel، تخمین می زند که موجودی مواد اولیه کارخانه‌های فولاد در کمترین حد ۱۸ ماه خود قرار داشته باشد.

طبق اعلام Mysteel موجودی زغال‌سنگ کک‌شو به دلیل تزلزل در عرضه داخلی و همچنین صادرات مغولستان، در مناطقی از چین به میزان خطرناکی پایین رسیده است.

سنگ‌آهن با وجود تهدیدهای دولت چین مبنی بر اینکه احتکار کنندگان و دلالان را در صورت دستکاری قیمت، مجازات می‌کند به رکورد تقریباً ۲۲۰ دلار در هر تن رسیده است.

شرکت‌های معدنی استرالیا از ذینفعان عمده تقاضای چین برای سنگ‌آهن و زغال‌سنگ بوده و از نزدیک آخرین تحولات در صنعت فولاد چین را رصد می‌کنند.

Macquarie افزوده است: معیار احساسات بازار که سعی در اندازه‌گیری میزان خوش‌بینی یا بدبینی در صنعت فولاد داشت در ماه ژوئن «کمتر مثبت» شده است که این شاید نمایانگر فصل تابستان ضعیف تقاضای فولاد باشد. تعداد کارخانه‌هایی که شاهد افزایش سفارشات داخلی هستند در این ماه کاهش یافته است.

به نظر می‌رسد تقاضا برای صادرات کمتر می‌شود، زیرا تأثیر تغییرات مالیات بر ارزش افزوده که در اوایل سه‌ماهه آغاز شد، احساس می‌شود. موجودی سنگ‌آهن و زغال‌سنگ کک‌شو در ماه گذشته کاهش یافت و کارخانه‌های فولاد اشتهای ضعیف‌تری برای خرید بیشتر در هفته‌های آینده نشان دادند.

 

/ پایان نوشتار

No Comments

Post A Comment