نرخ استفاده از ظرفیت فولاد ایالات متحده به ۸۲٫۷ درصد رسید

نرخ استفاده از ظرفیت فولاد ایالات متحده به ۸۲٫۷ درصد رسید

ژیکال استیل؛ به گزارش فولادبان به نقل از  MetalMiner، با این حال، نرخ استفاده از ظرفیت فولاد ایالات متحده برای هفته فوق‌الذکر نسبت به نرخ ۸۲٫۹ درصد در هفته قبل، اندکی کمتر شده است.
تولید فولاد آمریکا در هفته منتهی به ۲۶ ژوئن بالغ بر ۱ میلیون و ۸۳۵ هزار تن خالص بود که ۰٫۲ درصد نسبت به هفته قبل کاهش داشت. در همین حال، تولید فولاد آمریکا در این هفته نسبت به هفته مشابه سال قبل ۴۴٫۳ درصد جهش داشت.
در طی همین هفته در سال ۲۰۲۰، نرخ استفاده از ظرفیت فولاد ایالات متحده فقط ۵۶٫۸ درصد بود، زیرا در آن مقطع این صنعت تازه شروع به بازیابی از رکود دوره مارس-مه ۲۰۲۰ کرده بود.
تولید جهانی فولاد خام در ماه مه ۱۶٫۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت. با این حال، تولید در ماه مه نسبت به ماه قبل کمی افت کرد.
علی‌رغم افزایش مداوم نرخ استفاده از ظرفیت، بازار فولاد ایالات متحده همچنان با کمبود عرضه مواجه است. علاوه بر این، خریداران آمریکایی که به دنبال واردات هستند، احتمالاً باید به جایی غیر از اروپا نگاه کنند.

ضمناً حذف احتمالی تعرفه‌های واردات فولاد برای شرکت‌های اروپایی در سال جاری تأثیر زیادی در تأمین فلز برای مصرف‌کنندگان ایالات متحده نخواهد داشت زیرا بازار اروپا تقریباً به اندازه ایالات متحده با کمبود عرضه مواجه است و اروپا ظرفیت زیادی برای تأمین بازار ایالات متحده در سال ۲۰۲۱ ندارد. بنابراین شاهد تلاقی عرضه مهارشده و تقاضای چشمگیر هستیم. اگر این وضعیت توسط کارخانه‌های فولادی آمریکا تنظیم نشود و حداقل به آن کمک شود، فشار بر بازار فولاد تشدید خواهد شد.
قیمت فولاد همچنان در حال افزایش است و پیش‌بینی می‌شود قیمت‌های فولاد ایالات متحده در صعود باقی بمانند.
قیمت کویل نورد گرم در بازار آمریکا در روز دوشنبه به ۱،۷۰۷ دلار در هر تن رسید که ۸٫۴۵ درصد نسبت به ماه قبل بیشتر است.
در همین حال، قیمت کویل نورد سرد در ایالات متحده به ۱۸۹۳ دلار در هر تن رسید که ۷٫۳۱ درصد نسبت به ماه قبل رشد داشته است

/ پایان نوشتار

No Comments

Post A Comment