افزایش ۵ درصدی قیمت سنگ‌آهن در چین

افزایش ۵ درصدی قیمت سنگ‌آهن در چین

ژیکال استیل؛ به گزارش فولادبان؛ قیمت سنگ‌آهن روز دوشنبه در معاملات آتی چین بیش از ۵ درصد جهش یافت که با افزایش تقاضا به دلیل ازسرگیری تولید کارخانه‌های تولید فولاد در تانگشان، تقویت شد.

بر اساس گزارش رویترز، بر اساس اطلاعات موسسه Mysteel، تولید فولاد در برخی از تولیدکنندگان چینی به دلیل برگزاری مراسم صدمین سالگرد حزب کمونیست و سیاست‌های مربوط به محیط زیست محدود شده است و نرخ استفاده از کوره‌های بلند را در ۲۴۷ کارخانه فولادی در سراسر چین به ۸۱٫۰۱ درصد کاهش داده است.

تحلیلگران موسسه SinoSteel Futures در یادداشتی نوشتند: همانطور که تانگشان تولید خود را از سر گرفت، تقاضای کوتاه‌مدت به سطح قبل از مراسم صدسالگی حزب کمونیست بازگشت خواهد یافت البته تقاضای کلی همچنان به علت سیاست‌های کاهش تولید فولاد، ضعیف است.

قیمت معاملات آتی سنگ‌آهن معامله‌شده در بورس کالای دالیان، برای تحویل در ماه سپتامبر، با افزایش ۵٫۱ درصدی به ۱۲۲۰ یوان (۱۸۸٫۷۶ دلار) در هر تن رسید که بالاترین سطح از ۱۱ ژوئن است.

قیمت‌های نقدی سنگ‌آهن عیار ۶۲ درصد برای تحویل به چین در روز جمعه ۰٫۵ دلار به ۲۱۷٫۵ دلار در هر تن کاهش یافته بود.

سایر مواد سازنده فولاد نیز روز دوشنبه گران شدند. معاملات آتی زغال‌سنگ در بورس دالیان با ۳ درصد افزایش به ۱،۹۶۹ یوان در هر تن و معاملات آتی کک با افزایش ۳٫۲ درصدی به ۲ هزار و ۶۷۵ یوان در هر تن رسید.

قیمت‌های فولاد نیز در بورس شانگهای افزایش یافت. میلگرد ساختمانی برای تحویل در ماه اکتبر با ۱٫۶ درصد افزایش به ۵۱۹۵ یوان در هر تن رسید. کویل نورد گرم هم با ۱٫۴ درصد افزایش به ۵ هزار و ۴۸۴ یوان در هر تن رسید.

اخیراً تأمین فولاد در چین با فشار فزاینده‌ای روبرو شده است زیرا برخی مناطق برنامه‌های کاهش تولید را افزایش داده‌اند در حالی که برخی از کارخانه‌ها با ضرر روبرو هستند.

/ پایان نوشتار

No Comments

Post A Comment