افزایش ۲۳ درصدی استفاده از قراضه فولاد در چین طی ۵ سال آینده

افزایش ۲۳ درصدی استفاده از قراضه فولاد در چین طی ۵ سال آینده

ژیکال استیل؛  به گزارش فولادبان؛ چین قصد دارد مصرف قراضه فولاد را تا سا ل ۲۰۲۵ بالغ بر ۲۳ درصد افزایش دهد و به ۳۲۰ میلیون تن برساند. این اقدام برای اطمینان از تأمین منابع تولید فولاد و انجام تعهدات آب و هوایی این کشور، صورت خواهد گرفت.

بر اساس گزارش رویترز کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی چین (NDRC) اعلام کرد بزرگترین مصرف‌کننده فلزات در جهان ظرف ۵ سال آینده تولید محصولات غیر آهنی بازیافتی خود را از ۱۴٫۵ میلیون تن در سال ۲۰۲۰ به ۲۰ میلیون تن افزایش می‌دهد.

این نهاد برنامه‌ریز دولتی در بیانیه‌ای نوشت: این برنامه شامل اهداف چهار میلیون تن مس بازیافتی، ۱۱٫۵ میلیون تن آلومینیوم بازیافتی و ۲٫۹ میلیون تن سرب بازیافتی است.

کمیسیون NDR همچنین متعهد شد که میزان جایگزینی منابع تجدیدپذیر به جای منابع اولیه را افزایش دهد و استفاده از سنگ معدن‌های کم‌عیار، سدهای باطله و سایر منابع را افزایش دهد.

طبق این گزارش، مصرف قراضه فولاد چین در سال ۲۰۲۰ حدود ۲۶۰ میلیون تن بود که می‌تواند جایگزین ۴۱۰ میلیون تن سنگ‌آهن مصرفی با عیار ۶۲ درصد شود.

این کشور سالانه بیش از یک میلیارد تن سنگ‌آهن وارد می‌کند که بیش از ۸۰٪ کل مصرف آن را تشکیل می‌دهد.

افزایش قیمت جهانی فلزات باعث افزایش تورم تولید در چین در سال جاری شده است و مقامات را وادار به برداشتن اقدامات زیادی برای کاهش سفته‌بازی‌ها کرده است. قیمت سنگ‌آهن با عیار ۶۲ درصد آهن برای تحویل به چین تاکنون در سال جاری میلادی ۳۸٪ جهش داشته است.

کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی چین در این باره اعلام کرده است: زنجیره تأمین جهانی به طور جدی از عوامل غیراقتصادی شوکه شده و افزایش عدم اطمینان منابع، چالش بزرگی برای امنیت منابع چین است.

بر اساس این بیانیه، این طرح همچنین به چین در دستیابی به اهداف اوج کربن و خنثی‌سازی کربن کمک خواهد کرد.

چین قصد دارد انتشار گازهای گلخانه‌ای خود را قبل از سال ۲۰۳۰ به اوج برساند و تا سال ۲۰۶۰ صفر کند.

بخش فولاد حدود ۱۵ درصد کل انتشار کربن چین را تولید می‌کند در حالی که سهم صنعت غیر آهنی حدود ۴٫۷ درصد است.

/ پایان نوشتار

No Comments

Post A Comment