سقوط متوالی معاملات آتی سنگ آهن در چین

سقوط متوالی معاملات آتی سنگ آهن در چین

ژیکال استیل؛ به گزارش فولادبان؛ معاملات آتی سنگ‌آهن در چین روز جمعه سقوط کرد تا چهارمین سقوط هفتگی متوالی خود را ثبت کند.

نگرانی در مورد سیاست پکن برای کنترل تولید فولاد، تقاضا برای مواد اولیه فولاد را تحت‌الشعاع قرار داده و سودهایی را که در اوایل هفته گذشته ثبت شده بود، خنثی کرد.

مؤسسه SinoSteel Futures در یادداشتی پیش‌بینی کرد عرضه سنگ‌آهن از سوی چهار غول معدنی بزرگ جهان در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ به میزان قابل‌توجهی افزایش یابد.

در این یادداشت اضافه شده است: اگر کنترل‌های تولید فولاد چین در ارتباط با محیط زیست به طور دقیق اجرا شود، بازار ممکن است با عرضه بیش از حد از سنگ‌آهن مواجه شود.

روز جمعه معاملات آتی سنگ‌آهن در بورس کالای دالیان، برای تحویل در سپتامبر، با کاهش ۳٫۷ درصدی به ۱،۱۶۳ یوان (۱۷۹٫۲۵ دلار) در هر تن رسید تا هفته را با افت ۱٫۶ درصدی پایان برساند.

بر اساس گزارش مؤسسه استیل هوم، قیمت‌های نقدی سنگ‌آهن با عیار ۶۲ درصد برای تحویل به چین در روز جمعه ۲۱۹ دلار در هر تن و بدون تغییر بود. قیمت معاملات آتی زغال‌سنگ کک‌شو در بورس دالیان هم با ۱٫۱ درصد کاهش به ۱۸۵۷ یوان در هر تن رسید. قیمت معاملات آتی زغال‌سنگ هم با ۱٫۶ درصد کاهش به ۲۴۹۵ یوان در هر تن رسید.

داده‌های مؤسسه Mysteel هم نشان داد میزان استفاده از ظرفیت کوره‌های بلند در ۲۴۷ کارخانه تولید فولاد چین از ۸۱ درصد جمعه هفته قبل به ۸۶ درصد در روز جمعه گذشته رسید، اما هنوز بسیار پایین‌تر از سطح مشابه سال قبل بود.

قیمت میلگرد معامله‌شده در بورس شانگهای برای تحویل در ماه اکتبر، با ۰٫۳ درصد افزایش به ۵۴۲۸ یوان در هر تن رسید. قیمت کویل نورد گرم که در بخش تولید استفاده می‌شود، در زمان بسته شدن بازار در روز جمعه با ۰٫۴ درصد افزایش به ۵۷۹۵ یوان در هر تن رسید. قیمت میلگرد و کویل نورد گرم به ترتیب ۵٫۹ و ۷ درصد در یک هفته اخیر افزایش یافتند.

معاملات آتی فولاد ضدزنگ شانگهای برای تحویل در ماه آگوست هم با جهش ۱٫۶ درصد به ۱۷۳۶۰ یوان در هر تن رسید.

داده‌های اداره آمار چین نشان داد که قیمت فولاد تولید چین در ماه ژوئن در پی تلاش‌های دولت برای مهار قیمت کالاها با سرعت کمتری افزایش یافته است.

/ پایان نوشتار

No Comments

Post A Comment