تولید فولاد خام ژاپن ۳۰ درصد افزایش می‌یابد

تولید فولاد خام ژاپن ۳۰ درصد افزایش می‌یابد

ژیکال استیل؛ به گزارش فولادبان؛ وزارت اقتصاد، تجارت و صنعت ژاپن پیش‌بینی کرد که تولید فولاد خام این کشور در سه‌ماهه ژوئیه-سپتامبر ۳۰٫۱ درصد رشد نسبت به سال قبل داشته باشد.

بر اساس گزارش رویترز، این دومین افزایش سه‌ماهه متوالی تولید فولاد ژاپن خواهد بود. این وزارتخانه برآورد کرده است که تولید فولاد خام در تولیدکننده شماره ۳ فولاد جهان ۲۴٫۶۹ میلیون تن برای دوره ژوئیه تا سپتامبر باشد، در حالی که این رقم در مقایسه با ۱۸٫۹۸ میلیون تن در سال قبل، رشد چشمگیری خواهد بود که درنتیجه تقاضای زیاد صنایع از جمله خودرو و ماشین‌آلات است.

دایسوکه ماتسونو، مدیر بخش صنایع فلزی وزارت اقتصاد، تجارت و صنعت ژاپن گفت: پیش‌بینی می‌شود تولید فولاد ژاپن ۱٫۲ درصد افزایش نسبت به سه‌ماهه قبل داشته باشد که نتیجه بسته محرک اقتصادی دولت برای شرایط رکود ناشی از کرونا است.

ماتسونو در یک کنفرانس خبری گفت: صنعت تولید به جز در بخش کشتی‌سازی به طور کلی در مسیر بهبود است. پیش‌بینی تولید فولاد برای این سه‌ماهه، حتی از رقم قبل از کرونا یعنی ۲۴٫۵۵ میلیون تن در سه‌ماهه مشابه سال ۲۰۱۹ بیشتر خواهد بود، اما مشخص نیست که آیا تولید سالانه کشور به سطح قبل از همه‌گیری برسد یا خیر.

وی گفت: ما باید از نزدیک ببینیم که چگونه تجدید حیات اخیر بیماری همه‌گیری کرونا بر تقاضای فولاد در داخل و خارج تأثیر می‌گذارد.

این وزارتخانه با استناد به یک نظرسنجی از صنایع ژاپنی اعلام کرد که تقاضا برای محصولات فولادی، از جمله کالاهای صادراتی در ماه‌های جولای-سپتامبر، ۱۷٫۰ درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل بیشتر شود و به ۲۱٫۷۵ میلیون تن برسد. پیش‌بینی می‌شود صادرات فولاد ژاپن هم در این دوره ۲۶٫۷ درصد رشد کند و به ۷٫۳۵ میلیون تن افزایش یابد.

/ پایان نوشتار

No Comments

Post A Comment