صادرات شمش و محصولات فولادی بلند افزایش می‌یابد

صادرات شمش و محصولات فولادی بلند افزایش می‌یابد

ژیکال استیل؛ به گزارش فولادبان، اتحادیه بین‌المللی تولیدکنندگان و صادرکنندگان میلگرد (ایراپاس) در تاریخ ۳ مه اعلام کرد: [چین] احتمالاً در آینده نزدیک صادرات نخواهد داشت. این فرصت جدیدی را برای سایر فعالان بازار مانند ترکیه فراهم می‌کند تا صادرات خود را افزایش دهند.

قیمت‌های فولاد داخلی چین نیز در ماه‌های اخیر به شدت بالا رفته و علاقه کارخانه‌ها به صادرات را کاهش داده است.

Fastmarkets قیمت میلگرد در بازار چین در ماه آوریل را ۵،۰۶۱٫۴۳ یوان (۷۸۱٫۷۵ دلار) اعلام کرد در حالی که در ماه مارس ۴،۷۲۳٫۰۵ یوان و در ماه ژانویه ۴،۳۶۱،۵۰ یوان در هر تن بود.

یک تولیدکننده شمال چین گفت: حجم صادرات محصولات فولادی بلند چین احتمالاً کاهش شدیدتری نسبت به فولاد تخت نشان می‌دهد، زیرا خریداران گزینه‌های بیشتری برای میلگرد و میلگرد کلاف با قیمت‌های پایین‌تر از ترکیه، روسیه و هند دارند.

یک معامله‌گر در آسیا هم عنوان کرد: کاهش ۲ درصدی تعرفه واردات محصولات نیمه‌تمام احتمالاً تأثیر مثبتی بر حجم صادرات شمش از کشورهای مستقل مشترک‌المنافع و ترکیه خواهد داشت. از آنجا که چینی‌ها اکنون گزینه‌های بیشتری دارند، واردات شمش افزایش می‌یابد و برای کارخانه‌های CIS و ترکیه، فرصت‌های صادرات افزایش خواهد یافت.

طی سه‌ماه اول سال ۲۰۲۱، چین ۱٫۳۲ میلیون تن شمش وارد کرد که حدود ۹۱،۵۶۷ تن از کشورهای CIS صادر شده است. این میزان ۵۳ درصد بیشتر از سه‌ماهه اول سال ۲۰۲۰ به میزان ۸۶۱ هزار و ۹۶۵ تن بود. صادرکنندگان ترکیه در این مدت هیچ کالایی عرضه نکردند.

تاکنون، افزایش واردات شمش در چین نتیجه افزایش قیمت‌های داخلی فولاد نیمه‌تمام به علت کاهش تولید و همچنین تقاضای زیاد برای محصولات فولادی بلند بوده است.

در سه‌ماهه اول ۲۰۲۱، قیمت شمش در تانگشان، شمال چین به طور متوسط ۴۱۵۷٫۰۹ یوان (۶۳۶٫۹۳ دلار) به ازای هر تن در مقابل ۳۵۹۲ یوان در هر تن در سال سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ بود.

قیمت شمش فولاد وارداتی به چین هم به طور متوسط ۶۰۳٫۷۰ دلار به ازای هر تن cfr در سه‌ماهه اول سال جاری بوده است.

/ پایان نوشتار

No Comments

Post A Comment